Jedna z nejchudších zemí v Evropě, ale přesto turistická perla, jíž je třeba odhalovat velmi pomalu, rozhodně má co nabídnout. Albánie je sice ve stínu jiných balkánských zemí a příliš českých turistů zatím nepřivítala, ale co není, může už v brzké budoucnosti být. Nemusíte se bát, že by snad v Albánii hrozilo nekvalitní ubytování nebo zde bylo nějak nebezpečno, nic podobného! Je to moderní země, kde poznáte bohatou historii a užijete si místní speciality – doslova od sýru po alkohol.

Porovnejte si místní hotely, jejich úroveň rozhodně není nijak nízká

Nebojte se a cestujte za dostupnou evropskou exotikou, recenze hotelů v Albánii je nyní na dosah ruky. Několik zajímavých možností, které se nabízejí, máte k dispozici i s pestrou fotogalerií, která řekne vlastně vůbec nejvíce. V Albánii není problém najít tří, čtyř, ale i pětihvězdičkový hotel, vše navíc s poměrně dobrým hodnocením. Je to pak jistota, že určitě nešlápnete vedle. Zkušenosti jiných jsou přece vždycky tím, z čeho se můžete dobře poučit – nebo čeho můžete naopak využít ve svůj prospěch.

Představme si proto dvě zajímavé alternativy z různých koutů této balkánské země. Tou první bude hotel Vivas Albánie, který je vzdálen zhruba třicet kilometrů od hlavního města Tirany. Durrës, vůbec nejstarší město Albánie, je pak jen necelé tři kilometry a doslova se jen hemží historickými památkami. Užijte si letní hotelové večery se živou hudbou, fitness centrum, ze kterého uvidíte na moře, ale třeba i možnost parkovat přímo u hotelu, pokud se rozhodnete vyrazit do Albánie ve vlastním voze (případně je možný i pronájem auta, díky tomu pak můžete poznat přímořskou zemi skutečně zblízka během pár odpoledních výletů).

Další možností, která se nabízí turistům se zájmem o někdejší Ilýrii, je například hotel Flower & SPA Albánie. Pozitivní ohlasy, pláž vzdálená jen pár okamžiků chůze od resortu, necelých sedmnáct kilometrů cesty je pak historické město Durrës. Stylové ubytování s výhledem na moře, luxusní hotel s řadou možností zábavy, a to samozřejmě i pro ty nejmenší návštěvníky. Albánie prostě má turistům co nabídnout, například slavný hrad v Kruji nebo takzvané Albánské Alpy se stokilometrovou sítí turistických stezek. Ročně Albánii navštíví stovky tisíc zahraničních turistů, potenciál země tedy stále ještě není plně využit.