Při Vaší cestě na Slovensko a do Vysokých Tater nezapomeňte na návštěvu Popradu, který je známý jako brána do nejmenších velehor Evropy. Právě blízkost hřebenu Tater dává městu krásnou a nezaměnitelnou kulisu. První písemná zmínka o Popradu pochází z roku 1256 a dnes je administrativním, kulturním a společenským centrem. Významný je i z hlediska svojí dopravní polohy mezinárodního významu. Po návštěvě města si můžete užít zábavu v největším wellnes a spa centru AquaCity Poprad.

Relax v samotném centru

S rozlohou 1600 m2 AquaCity Poprad nadchne všechny milovníky wellnes a relaxu. Na výběr máte z třinácti venkovních a vnitřních bazénů, tobogánů a neuvěřitelných 350 vodních atrakcí. Ideální místo odpočinku a zábavy pro rodiny s dětmi. Pro nejmenší návštěvníky jsou zde připraveny animační programy a 3D Laser show.

Na chvíli splynete s lesním životem

Chodník korunami stromů najdete uprostřed lesů Bachledové doliny. Během cesty se můžete zastavit celkem u tří adrenalinových zákoutí, které prověří vaši rovnováhu. Zažijte pořádný adrenalin a zkraťte si cestu dolů dřevěným tobogánem dlouhým 67 metrů. Strach mít nemusíte, všechny atrakce jsou maximálně zabezpečené. Rodiče nejvíc ocení edukační zastávky, při kterých se děti dozvědí zábavnou formou informace o místní fauně a flóře.

Tip na ubytování

Zregenerujte se ve Wellness & Spa na úpatí Lomnického štítu v hotelu Grandhotel Praha. K dispozici vám bude bazén o teplotě 29 °C nebo whirpool.

Starý Smokovec – nejen výchozí bod turistů

Starý Smokovec je jedním z center Vysokých Tater a díky své ideální poloze také výchozím bodem pro túry do dalších částí vysokých Tater. Město je známé díky svojí Smokovské minerálce. V zimních měsících nabízí lehčí sjezdovky a dlouhou sáňkařskou dráhu, kterou si užije opravdu každý. Pokud nebudete vědět co s volným časem, vyzkoušejte galerii vizuálních iluzí Tricklandia.

Místo vizuálních iluzí a lidových pověstí

Jde o netradiční umění vizuálních iluzí, ve kterém se umělci pokouší zmást váš mozek. V galerii trick-artu a optických iluzí Tricklandia zažijte nevšední zážitek a pokuste se odhalit co nejvíce triků. Na ploše 500 m² ve 24 atrakcích budete putovat Slovenskem a seznámíte se slovenskými pověstmi a pohádkami.

Tip na ubytování

Při návštěvě města určitě vyzkoušejte hotel Grandhotel starý Smokovec. V jeho blízkosti se nachází stanice lanovky na Hrebienok a díky svojí poloze nabízí spoustu možností na vycházky a zimní sporty.