Být schopen se živit při návštěvě všech koutů planety je sen, který má mnoho lidí. Co nám ale brání v uskutečnění našeho snu? Peníze jsou hlavní překážkou. Bohužel nemůžeme jen tak opustit naši nudnou práci, sbalit kufry a vydat se dobýt svět. Nebo můžeme?

Učitel angličtiny

Učitelé angličtiny jsou velmi žádaní, zejména v Asii, Africe a Latinské Americe. Dalším bonusem je, že pro výuku angličtiny v zahraničí není nutné mít vzdělání nebo mluvit místním jazykem.

Výletní lodě

Práce na soukromé jachtě nebo výletní lodi je dobrou příležitostí vidět různé země a navštívit exotická místa. Kromě toho vám bude poskytnuto bezplatné ubytování, plná penze, pojištění a hotelový pokoj v zemi, kde jsou mezipřistání. Členové posádky velkých výletních lodí mají také přístup do samostatných obchodů, internetových kaváren, tělocvičen a rekreačních místností na palubě.

K dispozici jsou různé pozice: kuchař, letuška, průvodce, fotograf, inženýr a mnoho dalších. U některých věcí musíte znát alespoň jeden cizí jazyk.

Bloger

Být blogerem je opravdu populární, ale není to tak snadné vydělat peníze na cestách, pokud nemáte mnoho následovníků, kteří komentují, lajkují a sdílejí vaše příspěvky, aby váš blog mohl přinést peníze.

Práce v hostelu

Mnoho ubytoven a malých hotelů touží najmout cizince na různá pracovní místa, jako jsou úklidové služby, úklid, vztahy s hosty a letištní transfery. Kromě platu poskytují svým zaměstnancům ubytování zdarma, někdy s plnou penzí a pojištěním.

Samozřejmě to není práce snů a plat také není velký. Ale budete moci poznat nové přátele, zažít místní kulturu a navštívit zajímavá místa.

Letuška

Práce v letadle vám poskytuje příležitost navštívit mnoho zemí a získat nové přátele. Navíc získáte až 90% slevu na letenky, hotely a půjčovny aut pro vás a vaši rodinu.

Nákup věcí v různých zemích

Chcete-li pokrýt výdaje za cestu, můžete se předem dohodnout s určitým obchodem (nebo jednotlivcem) a přivézt zpět speciální zboží ze země, kterou navštěvujete. Obchod poté získá jedinečné položky k prodeji a vy získáte bonus za doručení.

Někteří lidé kupují věci, které jsou známé svou kvalitou a původem, jako je italská kůže, turecká keramika, čínský čaj atd. Výrobky poté prodávají online nebo je prodávají maloobchodníkům.