Pořízení psa se stává závazkem, se kterým je nutné počítat. Pokud budete chtít jet na dovolenou, musíte vybrat místo, kam může i pes. Nebo mu obstaráte náhradní program. Zkrátka už nejde jenom o to, kam se chcete podívat, ale musíte myslet i na zařízení cesty se psem. Jak si usnadnit cestování se psem a co dělat, když ho nemůžete vzít s sebou?

Vyberte si psa, který se bude hodit do vašeho života

Základ spočívá ve volbě psa vhodného pro váš způsob života. Aktivní lidi ocení čilé a sportovně založené psí rasy. Naopak ti, co chtějí hlavně skladného mazlíčka, si vyberou malá společenská plemena. Podívejte se na informace o psech a zjistěte si základní údaje o plemenech. Na základě toho, co od pejska očekáváte a požadujete, si vyberte toho nejvhodnějšího. Už díky správné volbě si později ušetříte mnoho starostí.

Pohodlné cestování se psem

Nejvíce snadnou a nenáročnou možností, jak cestovat se psem, je volba auta. Pes by měl být v kufru či zadní části vozidla oddělené mříží. Pro pohodlné cestování se psem je možné pořídit přepravky, tašky, boxy, mříže a další vybavení do auta. Hodit se mohou i ochranné potahy bránící poškození interiéru vozu. Další praktické pomůcky nejen pro cestování se psem v autě najdete na internetovém obchodě Můj Mazlík. Vždy pamatujte i na fakt, že je nutné dodržovat bezpečnostní opatření a držet psa pokud možno v klidu.

A co dělat, když s sebou psa vzít nemůžete?

Ne vždycky můžeme psa vzít na dovolenou s sebou. V těchto případech je na místě volba příbuzných či známých, kteří mohou psa pohlídat. Když to ale z určitého důvodu nejde, existují i speciální psí hotely, kde se o vašeho mazlíčka náležitě postarají. Krajním řešením může být dočasné umístění pejska do útulku. To však nenabízí každý útulek. Ještě předtím, než si takovou dovolenou domluvíte, zjistěte si, jaké jsou možnosti pro vašeho psa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup