Srílanská demokratická socialistická republika. To je oficiální název ostrovního státu v jihovýchodní Asii, který většina z nás zná především pod kratším spojením Srí Lanka. Destinace, jíž lze zařadit mezi velice populární a v poslední době i hodně vyhledávané.

Jestliže se chystáte sami, s kamarády nebo s rodinou vyrazit tímto směrem a zažít opravdové dobrodružství, nezapomínejte na několik důležitých věcí.

Praktický průvodce po Srí Lance

Tento článek by vám mohl posloužit jako základní průvodce po Srí Lance, protože se v něm zmíníme o tom nejdůležitějším. Na počátku všeho byste si měli vyřídit potřebná víza. Bez nich vás do země rozhodně nikdo nepustí.

Nepodceňujte ani svoje zdraví. Tím narážíme hlavně na nutnost vhodného očkování, v rámci něhož rozhodně nevynechejte očkování proti tetanu, vzteklině, žloutence typu A a B či břišnímu tyfu.

Možná vás bude také zajímat jak platit na Srí Lance? Jednoduše. Oficiální měnou, kterou představuje srílanská rupie se zkratkou Rs. Převodní kurz vypadá nějak následovně.

  • 1 Kč je zhruba 7 Rs

Vedle administrativních záležitostí je vhodné zjistit si i několik věcí týkajících se bezpečnosti.

Jak je to s bezpečností na Srí Lance?

Tuto destinaci lze považovat za hodně bezpečnou. Přesto byste měli vědět něco o tom, jak funguje tamní doprava, na co si dát pozor a jakým situacím se předem vyhnout. Něco málo si nastudujte také o přírodních katastrofách, jakými jsou sesuvy půdy, povodně nebo tsunami.

Tím vším zvýšíte svoji bezpečnost na Srí Lance a pobyt na libovolném místě si budete užívat v maximální možné míře. Proto neváhejte a posuňte své každoroční cestování zase o úroveň výš. Srí Lanka je v tomto směru tou pravou zemí, která vás uchvátí tamní kulturou, zvyklostmi, originální gastronomií a přemírou nejrůznějších pamětihodností a přírodních krás.