Cestovat do zahraničí nyní není úplně nejlepší nápad a proto si dnes dáme několik tipů kam vyraziv po Česku. Podzim jej totiž zbarvil do nádherných barev a procházky v šustivém žlutém a červeném listí jsou těmi nejkrásnějšími. Navíc počasí přeje a proto je skvělé vyšlápnout na nějaký ten kopec a rozhlédnout se do okolí, třeba z nějaké té rozhledny. Dnes si ale nepředstavíme ty klasické, dnes se zaměříme na ty nejmodernější, které lze u nás nalézt.

Kobylí vrch

Rozhledna na Kobylím vrchu jednoznačně patří mezi ty nejzajímavější. Na výšku má 7,5 metru a nachází se přímo uprostřed vinic přímo na Kobylím vrchu na Břeclavsku. Jedná se o uníkátní bezbariérovou rozhlednu, která je dílem brněnského architektornického studia Keeo Desgin. To navrhlo kruhovou rozhlednu, kde nepřekáží žádné sloupy a zdí a vždy je z ní krásný výhled na Pálavu, Lednocko-valtický areál, Bílé Karpaty, Chřiby, hrad Buchlov.a další.

Salaš

Další z unikátních rozhleden, která sahá do výšky 21 metrů. Celá je obložená modřínem a najdeme jí na Slovácku. Ve svém tvarosloví se inspirovala hasákem, ale můžete v ní vidět i dvě do sebe zaklesnuté sedmičky.

Vybudována byla na popud soukromého investora a nalezneme jí na úbočí Chřibů nad obcí Salaš. Přístup k rozhledně je po částečně zpevněných cestách. Pobyt zde zpříjemní také lavička, na které si mohou návštěvníci odpočinout. Z jejího ochozu lze obdivovat Velehrad Uherské Hradiště či Bílé Karpaty.

Jizerské zrcadlo

Nejnovějším přírůstkem mezi moderní rozhledny je atypická vyhlídka v Jizerských horách umístěna na Malém Špičáku nad Tanvaldem. Jedná se o dílo architektonického studia Mjölk architekti. Ti vytvořili zajímavě vypadající až mimozemské těleso, ze kterého je nádherný výhled do širokého okolí.

Related Posts