Ne každý živnostník a firma musejí mít k výkonu své činnosti kanceláře, které by využívali dnes a denně. Mnozí lidé pracují mimo ně, pak jsou platby za pronájem často drahou a zbytečnou záležitostí. V tom případě je lepším řešením virtuální sídlo.

Sídlo firmy je nutností pro každý podnikající subjekt

Každý, kdo podniká, musí mí ze zákona sídlo své činnosti. Má být totiž zapsané v obchodních rejstříku. Zejména živnostníci to mnohdy řeší tak, že uvádějí adresu svého bydliště, což však nemusí být zrovna praktickou záležitostí. Zejména tehdy, mají-li nějaké problémy, snadno mohou přijít o svůj majetek.

Proč vážně uvažovat o virtuálním sídle a kanceláři?

Klasické sídlo na lukrativní adrese vás ale může vyjít hodně draho, zvláště jedná-li se o Prahu. Měsíčně se v rámci pronájmu jedná klidně o desítky tisíc korun. Pakliže je ale místem pro sídlo firmy Praha ve virtuální podobě, nájem za tuto službu činí třeba i jen stovky korun měsíčně. Přitom jde zcela legální způsob, jak získat adresu firmy či živnosti na lukrativní adrese.

Taktéž pro virtuální kancelář Praha představuje výrazné snížení cen. Běžný pronájem je v této lokalitě hlavně pro začínající firmy a podnikatele neúnosně vysoký, zatímco virtuální kancelář vám umožní finanční prostředky vložit do rozvoje společnosti, protože zkrátka nemusíte platit tak horentní sumy peněz.

Co lze u virtuálních kanceláří a sídel očekávat?

Jestliže si sjednáte virtuální sídlo, potažmo kancelář, pak vězte, že si lze domluvit i fyzický pronájem, a to třeba jen na pár dní v měsíci tak, abyste zde mohli uspořádat setkání s důležitými obchodními partnery a klienty, případně zákazníky. Jinak vám v rámci služby firma, jež sídlo a kanceláře ve virtuálně podobě poskytuje, zajistí přeposílání pošty a mnoho dalších služeb. Konkrétní domluva už je jen na vás a vašich potřebách.