V dnešní přetechnizované době plné mobilů, počítačů a tabletů můžeme snadno zapomenout na to, že existují i parádní deskové hry. Právě ty dokážou sblížit celou rodinu, vytvořit krásné vzpomínky a naučit vaše děti celou řadu důležitých dovedností. Jaké kusy si musíte zahrát?

Něco pro nejmenší

Znáte jednu z nejpopulárnějších her jménem Activity? V tom případě si nenechte ujít ani Activity pro děti. Ty samozřejmě fungují na úplně stejném principu, jen s tím rozdílem, že jsou mnohem jednodušší. I přesto však spolehlivě zahřejí mozkové závity vašich ratolestí a pořádně rozvinou jejich myšlení. A co víc, jsou vhodné pro děti od čtyř let.

Spousta rodičů si vychvaluje i Jumanji. V této hře budete hledat cestu z džungle plné lvů, krokodýlů, nosorožců i dalších nebezpečí. K tomuto účelu vám poslouží osmistěnná kostka a figurka. Hra není příliš složitá a mohou si ji zahrát ratolesti starší 8 let.

Něco i pro puberťáky

Dostali se už vaši potomci do nelehkého věku puberty? Pak se společně vrhněte na Detektivní únikovku od společnosti Mozkovna. Bavíme se o napínavé trilogii, v níž budete řešit logické hádanky, luštit skryté kódy a postupně odhalovat strašidelný příběh vrahů a bláznů. Až dohrajete všechny tři díly, můžete je následně prodat na některém z internetových bazarů (přece jen už budete znát příběh i všechny jeho zápletky).

Chcete spíše něco lehčího a méně namáhavého na mozek? Pak si raději kupte populární karetní hru Výbušná koťátka. Ta skvěle kombinuje taktizování, zábavu a předvídání ostatních hráčů.

Vyjmenovat všechny záživné společenské hry je nemožné. Nejlepší bude, když se mrknete na webové stránky oblíbeného e-shopu Bambule, v němž si budete moci vybrat z desítek ověřených kusů. Případně se můžete zastavit do jedné z mnoha kamenných poboček.