Každý by chtěl mít doma nejnovější dělo, nicméně počítače jsou dnes velmi drahé zboží. Jejich ceny se už pomalu začínají přibližovat cenám z devadesátých let minulého století, kdy si mohl dovolit koupit počítač jen málokdo.

Kdo ovšem nechce hrát, ale spíše potřebuje kancelářské PC, ten si nakonec může přijít na své a finančně se úplně nezruinovat. Musí si však pořídit některý z repasovaných kousků.

Mají celou řadu pozitivních vlastností

Počítače jsou hodnoceny hlavně podle svého hardwaru. Tam na tom nejsou repasované kousky tak dobře, jako nejnovější mašiny. Má to však svou logiku. Jedná se totiž o starší modely, které samozřejmě svým výpočetním výkonem nemohou konkurovat absolutním novinkám.

Kde však berou novým PC vítr z plachet, jsou ceny. Ty jsou často až několikanásobně nižší než u nových mašin. Lidé, jež chtějí počítač hlavně ke kancelářské práci, potažmo k prohlížení si internetových stránek, nemají důvod kupovat si něco nového, když za mnohem menší peníze mohou získat víceméně stejně kvalitní počítač.

Který vybrat?

Obdobně jako u novinek, tak i u repasovaných verzí se najdou jak kvalitní, tak i méně kvalitní kousky. V tomto případě je dobré řídit se hlavně značkou. Firmy typu Dell nebo HP vždy vyráběly velmi dobré laptopy, a to nejen co se hardwaru týče, ale také i zpracování.

Proto je vhodné sáhnout právě HP repasovaných noteboocích, případně po alternativách ze stáje Dell. Člověk má jistotu, že jim jejich stroj alespoň nějakou dobu vydrží.

Kde nakupovat?

Repasované počítače už prodávají leckde. Kdo ovšem touží po opravdové kvalitě za pár korun, prohlédne si nabídku třeba Mali Computer. Dá se v ní vybrat celá řada zajímavých kousků, jež potěší jak naprosté laiky, tak i oborníky z oboru. Na všechny stroje se samozřejmě vztahuje jednoletá záruční doba.