Užíváte si každoročně lyžování na českých sjezdovkách, ale máte strach, že nebude dostatek sněhu? Momentálně to vypadá, že obavy jsou zbytečné, protože v některých horských střediscích se lyžuje už nyní. Přesto se můžete vydat za lyžováním do zahraničí. Tamní sjezdovky jsou totiž zcela jiný level.

Kdo jednou pozná kouzlo zahraničních sjezdovek, s těmi českými si už nikdy nevystačí. Spousta Čechů se však omezuje na domácí prostředí, protože se bojí neznalosti jazyků. Je to zcela zbytečné, jelikož v sousedním Rakousku jsou na české turisty zvyklí, kromě toho se můžete vydat přímo do českého penzionu.

České apartmány v Nassfeldu

Nassfeld se nachází na jihu Rakouska u hranic s Itálií. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších lyžařských středisek, které se chlubí 300 slunečnými dny v roce. Turisti sem jezdí i v létě, kvůli horské, silniční a pěší turistice, horolezectví, raftingu či potápění. Podobně bohatý program tady objevíte i v zimě. Čeká vás 110 km sjezdovek, 38 moderních lanovek, speciální areál pro děti, příležitosti bruslit, sáňkovat a vyzkoušet jiné zimní aktivity.

A přesně v tomto malebném rakouském sportovním centru se nachází apartmány Nassfeld s českým personálem.

Sauna, Wi-Fi i česká TV

V Nassfeldu je k dispozici 22 moderních apartmánů s kapacitou od 1 do 8 lůžek. Všechny jsou vybavené českou televizí i bezplatným Wi-Fi signálem. Většina z nich má zimní terasu s překrásným výhledem na Gailtálské Alpy. Pro příjemné strávení večera je určen také sauna haus, společenská místnost či grilovací terasa. V apartmánech se každoročně schází spousta českých hostů, takže je dost možné, že potkáte někoho, s kým se spřátelíte.

Od ubytování Nassfeld je to jen pět minut chůze do areálu lanovky Millenium express (nejdelší kabinová lanovka v Rakousku). Zde najdete 110 km sjezdovek různých úrovní, specializované snowparky, osvětlenou sáňkařskou dráhu a prostor pro freeride.

Středisko Nassfeld je určitě dobrým startem, pokud se chcete poprvé vydat za lyžováním do zahraničí. Nezklame vás však ani tehdy, jestli už máte několik destinací vyzkoušených. Patří totiž mezi nejmodernější lyžařská střediska v Rakousku, překvapí vás širokými možnostmi aktivit a jako bonus příjemným ubytováním s českým personálem. Nakonec možná zjistíte, že ceny nejsou ani o tolik vyšší jako v dobrých českých apartmánech.

Related Posts